Majowa Nowenna Zbawienia 24-30 maja 2021 – przygotowanie do święta Matki Zbawienia

Globalny plan przygotowania do święta Matki Zbawienia obchodzonego 4 czerwca 2021 roku.

Cały świat modli się Nowenną Zbawienia w miesiącu maju, tym razem w podziale na kraje i języki, według odpowiednio przydzielonych tygodni – na Polskę przypadł czwarty tydzień. Modlimy się tak, jak zwykle, nowenną: Nowenna Zbawienia.

Kto planował Nowennę na wcześniejsze tygodnie, a nieco zaczął jeszcze, albo dopiero zaczął – zachęcamy, by włączyć się w ogólnoświatowe przygotowania i modlić się w czwartym tygodniu, od 24 do 30 maja 2021.

Będzie można dołączyć to tych modlitw na spotkania internetowe na Zoomie, szczegóły zostaną podane później.

List z zespołu centrali Misji Zbawienia:

Drodzy Przyjaciele w naszym Panu Jezusie Chrystusie,
Drodzy Wojownicy Modlitwy Krucjaty Jezus do Ludzkości,
W maju będziemy odmawiać Nowennę Zbawienia jako zjednoczona Misja Jezusa do Ludzkości na całym świecie. Naszym celem jest odmawianie Nowenny Zbawienia na czterech krańcach Ziemi przez cały maj, począwszy od poniedziałku 3 maja. Ta Nowenna Zbawienia jest naszym miesięcznym przygotowaniem do nadchodzącego Święta Matki Zbawienia 4 czerwca.
Aby osiągnąć ten cel, jakim jest odmawianie  Nowenny Zbawienia w czterech krańcach Ziemi, podzielimy świat na cztery regiony lub 4 obszary z grupami krajów przypisanymi do każdego obszaru. Podzielimy wszystkie kraje, które są obecnie aktywne w sesjach modlitewnych Zoom na cztery regiony, odpowiadające każdemu z 4 zakątków Ziemi.
Każdy region będzie odmawiał przez tydzień Nowennę Zbawienia w następujący sposób. Pierwsza grupa krajów będzie odmawiać Nowennę przez 7 dni w pierwszym tygodniu miesiąca, druga grupa będzie odmawiać Nowennę przez 7 dni w drugim tygodniu, trzecia grupa w trzecim tygodniu, a czwarta grupa, czwarty tydzień. Prosimy, abyśmy codziennie  odmawiali Nowennę Zbawienia 3 razy w ciągu 7 dni. W jeden z 7 dni Matka Zbawienia prosi nas o post. Poszcząc, prosimy o spożywanie tylko jednego posiłku głównego w ciągu dnia, a następnie chleba i wody tylko w pozostałych dwóch porach posiłków.
Oczywiście każdy z nas może odprawić tę Nowennę samodzielnie. Jesteśmy jednak bardzo zachęceni do przyłączenia się do reszty rodziny Jezusa do Ludzkości, aby robić to wszystko razem, za pośrednictwem Zoom. Nasi koordynatorzy będą organizować codzienne spotkanie modlitewne Zoom na każdy z 7 dni, w każdym z czterech regionów. Sesja modlitewna nie zajmie więcej niż 10 minut.
Do modlitwy na czwarty tydzień zostanie później podany link do rejestracji i godzina spotkania modlitewnego.  
Maryjo Matko Zbawienia, módl się za nami!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *