Druga połowa Wielkiego Postu i codzienna Koronka do Bożego Miłosierdzia

Gdy trwa druga połowa Wielkiego Postu, zbliża się czas Męki Pańskiej.

W tradycyjnym kalendarzu za dwa dni będziemy obchodzić najpierw pierwszą Niedzielę Męki Pańskiej, a tydzień po niej, obecną także w nowym kalendarzu liturgicznym, Niedzielę Palmową (w starym zwaną też drugą Niedzielą Męki Pańskiej).

Z tej okazji chcielibyśmy wszystkim przypomnieć orędzia na temat Wielkiego Postu – wielu zapoznało się z nimi, a kto ich nie pamięta, jeszcze w drugiej połowie Wielkiego Postu warto do nich wrócić. A także fragmenty dotyczące Wielkiego Tygodnia. Bycie wojownikiem Jezusa i Maryi wiąże się z odpowiedzialnością, wyrzeczeniem i ofiarą dla Nich.

Chcielibyśmy także zaprosić Państwa do udziału w codziennej Koronce do Bożego Miłosierdzia – szczególnie też w czasie oktawy wielkanocnej, w czasie Nowenny przed Niedzielą Miłosierdzia Bożego.

Fragmenty o Wielkim Poście

„Moja szczerze umiłowania córko, powiedz Moim dzieciom, że ten czas Wielkiego Postu jest czasem cichej refleksji, osobistych ofiar oraz okazji do modlitwy o złagodzenie wojny w świecie” (Orędzie Pana Jezusa z 22 lutego 2012 roku).

W Orędziach Księgi Prawdy otrzymaliśmy wiele zaleceń na czas Wielkiego Postu, jak mamy pomóc Jezusowi w zbawieniu dusz:

  • pościć raz w tygodniu w okresie Wielkiego Postu za zbawienie dusz
  • odmawiać Modlitwę Krucjaty 34 „Mój dar postu dla Jezusa” na przygotowanie się do Wielkiego Tygodnia i Świąt Zmartwychwstania (Orędzie z 22 lutego 2012 roku)
  • odmawiać codziennie Różaniec Święty, a w każdy piątek Wielkiego Postu cztery części w intencji o złagodzenie zniszczeń w świecie i organizować globalne modlitwy, aby Różaniec Święty był odmawiany we wszystkich narodach do Świąt Wielkanocnych (Orędzie z 9 marca 2012 roku)

Na Wielki Tydzień i Wielki Piątek:

  • odmawiać w Wielki Piątek Modlitwę Krucjaty 42 „Modlitwa na post dla zablokowania jednej światowej waluty” i pościć w tym dniu, aby zapobiec wprowadzeniu jednej światowej waluty (Orędzie z 27 marca 2012)
  • cały Wielki Tydzień, do Wielkiego Piątku do godziny 15:30, odbyć post, aby ratować dusze grzeszników (Orędzie z 22 marca 2013)
  • odbyć Sakrament Spowiedzi, a jeśli nie ma kapłana dostępnego, odmawiać przez siedem kolejnych dni Modlitwę Krucjaty 24 „Odpust zupełny dla rozgrzeszenia” (Orędzie z 22 marca 2013)
  • łączyć się w duchu z Jezusem i przyjąć z własnej woli Jego Kielich Cierpienia, aby przebłagać za grzechy śmiertelnego człowieka i ratować dusze, a każdego dnia, w którym pościmy, należy odmawiać trzy razy Modlitwę Krucjaty 103 „O dzielenie kielicha cierpienia z Chrystusem” (Orędzie z 22 marca 2013)

Ofiarujmy Bogu, każdy według swoich możliwości, z posłuszeństwa i jako wdzięczność za Dar Zbawienia.

Jezus prosi nas też w orędziach, byśmy od Wielkiego Piątku zaczęli Nowennę do Bożego Miłosierdzia (przekazana została w Dzienniczku siostry Faustyny), modląc się codziennie Koronką w szczególnych intencjach.

Codzienna Koronka do Bożego Miłosierdzia

O godz. 15 – link do połączenia się: https://zoom.us/j/95327393434

Jak się połączyć na Koronkę?

Aby się połączyć na modlitwy, należy najpierw – kto jeszcze tego nie uczynił – ściągnąć i zainstalować program Zoom, za pomocą którego połączymy się na spotkanie (można to uczynić wcześniej, by nie zostawiać sobie tego na ostatnią chwilę).

Wersja na komputer dostępna jest tutaj: https://zoom.us/client/latest/ZoomInstaller.exe 

W telefonach komórkowych należy wejść do sklepu play i wyszukać aplikację Zoom.

Po kliknięciu na link do danego spotkania – kilka minut przed spotkaniem, lub w trakcie spotkania – zostaniemy przekierowani na spotkanie poprzez program zoom.

Zachęcamy do połączenia się na spotkanie kilka minut przed czasem, by uczynić to na spokojnie i być przygotowanym.

Po wejściu na spotkanie należy na dole po lewej kliknąć na ikonkę mikrofonu i słowa „Call over Internet”, by podłączyć głos, inaczej nie będziemy nic słyszeć. Czasami trzeba chwilę poczekać, aż gospodarz spotkania wpuście nas na nie.

Można też połączyć się za pomocą zwykłego połączenia telefonicznego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *